ارتباط سریع و مستقیم با پشتیانی در واتس‌اپ

جدیدترین آپارتمان های اضافه شده:

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Telegram
Skype

بهترین شهر قبرس شمالی برای زندگی

بهترین شهر قبرس شمالی برای زندگی

بهترین شهر قبرس شمالی برای زندگی، در این پست به بررسی کامل بهترین شهر های قبرس شمالی از پایتخت نیکوزیا تا محل های روستایی در مجاورت شبه جزیره کارپاز می پردازیم.

جزیره مدیترانه‌ای قبرس  سومین جزیره بزرگ در دریای مدیترانه است و قبرس شمالی (جمهوری ترکیه قبرس شمالی) یک سوم کل جزیره را به خود اختصاص داده است که 3355 کیلومتر مربع است.

قبرس شمالی به دلیل اندازه نسبتا کوچکش، فهرست بلندبالایی از مکان‌های عالی برای زندگی ندارد. همچنین، روستاها و شهرها نسبتاً نزدیک به هم هستند و هیچ کجا به‌جز شبه جزیره کارپاز واقعاً دور از دسترس نیست.

می توانید یک ماشین کرایه کنید و از همه مکان های لیست ما در یک روز بازدید کنید. البته اگر می خواهید در مکان ها پرسه بزنید و آنها را به درستی بررسی کنید، به زمان بیشتری نیاز خواهید داشت.

قبرس شمالی دارای خط ساحلی باشکوهی است که توسط کوه های گیرنه دربر گرفته شده است. این یک رشته کوه طولانی و باریک است که حدود 100 مایل در امتداد ساحل شمالی جزیره ادامه دارد و دامنه‌های شمالی آن روستاهای کوچک خیره‌کننده‌ای را در خود جای داده است.

در کوه‌ها زیاد باران می‌بارند و به همین دلیل کاملاً جنگلی و بسیار سرسبز هستند. اگر شجاعت حرکت در کوهستان را داشته باشید، می توانید به سمت قله بروید و منظره‌ای خیره کننده از خط ساحلی شمالی را ببینید، اگر شرایط آب و هوایی خوب باشد، می توانید تا ساحل ترکیه را ببینند. اگر به بالای شرقی‌ترین نقطه قلعه کانتارا برسید، می‌توانید تمام مسیر را در امتداد شبه جزیره کارپاز ببینید.

فهرست مطالب

بهترین شهر قبرس شمالی برای زندگی
بهترین شهر قبرس شمالی برای زندگی

شهر گیرنه (کارینیا) در قبرس شمالی

اگر نگوییم گیرنه بهترین شهر قبرس شمالی برای زندگی است، قطعا یکی از بهترینِ آن هاست.

ناحیه کایرنیا (گیرنه به زبان ترکی)، مرکز فرهنگی و اقتصادی مهم در قبرس شمالی است.
این مکان پر جنب و جوش، پر از دانشجو و گردشگر است و شاید برای کسانی که به دنبال آرامش و سکوت هستند کمی بیش از حد پر سر و صدا است. هتل‌های مجلل، فضای سبز بسیار برای پیک‌نیک و سواحل شنی در دو طرف شهر وجود دارند.

اگر در قبرس شمالی زندگی کنید، به زودی متوجه خواهید شد که این شهر جاذبه خاص خود را دارد.
کلیسای سنتی دوست‌داشتنی سنت اندرو در گیرنه، پذیرای بازدیدکنندگان کلیسا در مراسم منظم یکشنبه‌ها است که در همان نزدیکی برگزار می‌شود. یکی از جاذبه‌های شهر گیرنه، قلعه تاریخی آن و یک بندر کوچک به شکل نعل اسب است.

اگر تازه وارد هستید، منتظر جلسات منظم انجمن مقیم بریتانیا باشید که هر هفته در دفتر آنها در گیرنه برگزار می شود. آنها به اعضای جدید خوش آمد می‌گویند و در مورد بهره‌مندی بیشتر از زندگی در قبرس شمالی مشاوره ‌می‌دهند.

گیرنه با اکثر مقاصد اصلی در سراسر جزیره ارتباط خوبی دارد. همچنین به فرودگاه های بین المللی نزدیک است. حدود نیم ساعت رانندگی با پایتخت یا فرودگاه ارجان (که در سمت ترکیه است) فاصله دارد. با فرودگاه لارناکا بیش از یک ساعت با ماشین فاصله دارد.

بندر جدید هم در شرق شهر وجود دارد که از آنجا می توانید با کشتی به ترکیه بروید. این شهر از بندر جدا شده است و جمعیت رو به رشدی از مهاجران از سراسر جهان را در خود جای داده است.

تمام امکانات روزانه در آنجا وجود دارد: مغازه ها، خدمات شهری، دفاتر شورا، بانک ها، خدمات ارتباطی، کافه ها و رستوران های متعدد، و امکانات تفریحی.

فاماگوستا (ناحیه غازی ماغوسا)

فاماگوستا یک شهر بزرگ در ساحل شرقی قبرس و یکی از بهترین شهر های قبرس شمالی برای زندگی است. با گیرنه کمی بیش از یک ساعت با ماشین فاصله دارد. این شهر در ناحیه غازی ماغوسا است و ترکیبی جذاب از شهر باستانی با تحولات مدرن است.

زندگی کردن در فاماگوستا هیچ‌وقت حوصله‌تان را سر نمی‌برد. شهر و اطرافش، دارای جاذبه‌های طبیعی و گردشگری بسیاری است. برای تفریح و گردشگری، سواحل اطراف فاماگوستا بهترین انتخاب هستند.

بهترین نقطه شروع، کاوش در شبه‌جزیره کارپاز است. در مسیر فاماگوستا به کارپاز، از روستایی با نام یونانی Trikomo، عبور خواهید کرد. این روستا در بین مهاجران انگلیسی بسیار محبوب است و یک مرکز مهم گردشگری است.
فاماگوستا عمیق ترین بندر جزیره را دارد و به همین دلیل بزرگترین کشتی ها به آنجا میروند. این شهر طیف گسترده ای از مغازه ها، رستوران ها، و کافه ها را دارد.

ناحیه اسکله

بالاخره توی لیست بهترین شهر قبرس شمالی برای زندگی به ناحیه زیبای اسکله رسیدیم. ناحیه اسکله و منطقه لانگ بیچ یکی از بهترین و لذت بخش ترین مناطق برای زندگی در قبرس شمالی است. به علاوه آمار ساخت و ساز در این منطقه بسیار زیاد است و بهترین جا برای خرید آپارتمان در قبرس شمالی به حساب می‌آید.

این ناحیه بسیار آرام است و دارای مکان‌های دوست‌داشتنی برای صرف غذا است. به فاماگوستا بسیار نزدیک است. به ساحل بسیار نزدیک است.
ایسکله به خاطر جشنواره های سالانه اش که در دو هفته اول ژوئیه برگزار می شود و جشنواره انگور که معمولاً در هفته اول ماه اوت برگزار می شود، مشهور است. هر دوی این جشنواره ها رویدادهای فرهنگی مهمی هستند که بازدیدکنندگان را در سراسر جزیره جذب می کنند.

شهر نیکوزیا در قبرس شمالی

نیکوزیا، پایتخت قبرس شمالی است. بزرگترین زیبایی قبرس شمالی، یعنی سواحل و تفریح در دریا در نیکوزیا وجود ندارد و در این شهر، ساحلی وجود ندارد. اما زندگی در این شهر مزایای بسیاری دارد؛ مثلاً گردشگران کمتری وجود دارند و درنتیجه، بسیاری از صنایع خدماتی (مانند مغازه‌ها یا کافه‌ها و رستوران‌ها) قیمت‌ها را در فصول گردشگری افزایش نمی‌دهند.

سازه‌های تاریخی بسیاری مانند میدان Sarayönü در نیکوزیای شمالی وجود دارد. سبک معماری این شهر، قرون‌وسطایی است اما بسیاری از سازه‌های مدرن مثل بارها، رستوران‌ها و مغازه‌ ها در این شهر ساخته شده است. این کلان‌شهر، نقطه تلاقی دین‌ها، مذاهب و ملیت‌های مختلف است.

منطقه دربویو یکی از مناطق مدرن برای زندگی در نیکوزیا است. این محله، مخصوص مراکز تجاری و مناطق تفریحی مدرن است و به دلیل مهمانی‌های خیابانی، جشنواره‌ها و کنسرت‌های گروه‌های محلی به یک مرکز سرگرمی تبدیل شده است.

این شهر تعداد زیادی دانشجو دارد. (حدود 4000 نفر) جشنواره بهاری، هرسال توسط دانشگاه خاور نزدیک در نیکوزیا برگزار می‌شود. جایی که خوانندگان و گروه‌های معروف قبرسی، ترکی و بین‌المللی در آن اجرا می‌کنند. دانشگاه آتاتورک هم میزبان جشنواره بین‌المللی سالانه تئاتر قبرس است.

گرما زیاد، نقطه ضعف اصلی نیکوزیا است. این شهر، گرم‌ترین نقطه کشور قبرس شمالی است و دمای آن در تابستان بیش از ۴۰ درجه است. بیشتر ساکنان نیکوزیا ترک هستند. بنابراین دانستن زبان ترکی خیلی به شما کمک می‌کند. به‌علاوه چنانچه تصمیم زندگی در این شهر را دارید، بهتر است ماشین بخرید چون نزدیک‌ترین ساحل ۵۰ کیلومتر با ماشین فاصله دارد.

شهر لفکه در قبرس شمالی

شهر لفکه (یکی از شهرهای قبرس شمالی که در ناحیه گوزل یورت قرار گرفته‌است.) ترکیبی از خط ساحلی و کوه‌های وسیع، سرسبز با باغ‌های مرکبات است. لفکه تنها شهر قبرس شمالی است که پرتقال یافا در آن کشت می‌شود و همچنین برای پرورش میوه‌های نرم هم شهرت زیادی دارد. در این شهر، سه سد ساخته شده که در تمام طول سال، آب شهروندان را تأمین می‌کنند و به همین دلیل، کشاورزی در این منطقه بسیار پررونق است.

خط ساحلی لفکه تعدادی رستوران دارد که می‌توانید از غذاهای ترکی یا ماهی تازه آنها لذت ببرید و از امکانات ساحلی نیز استفاده کنید. اگر به سمت مرکز شهر لفکه حرکت کنید، از میان کوه‌های مشرف به ترودوس رد خواهد شد. این کوه‌ها آنقدر نزدیک هستند که می‌توانید قله‌های پوشیده از برف آنها را ببینید. در مرکز شهر لفکه پارک آتاتورک قرار دارد که میزبان رویدادهایی مانند مسابقات آشپزی و نمایشگاه سالانه‌ای است که در اواسط ماه اوت برای جشن آزادی لفکه برگزار می‌شود.

از جاذبه‌های شهر لفکه می‌توان به ویرانه‌های کلیسای سولی اشاره کرد. این منطقه بیش از ۳۰۰ سال تحت تسلط عثمانی‌ها بود و نمونه‌های جالبی از معماری عثمانی در اینجا قابل مشاهده است. لفکه زمانی یک شهر معدنی پررونق بود و کوه‌های آن سرشار از سنگ مس و طلا بوده است.

پست بهترین شهر قبرس شمالی برای زندگی هم به پایان رسید، از اینکه برای مطالعش وقت گذاشتید، ممنونیم.

نظر شما چیه؟! به نظرتون بهترین شهر قبرس شمالی برای زندگی چه شهریه؟ در قسمت نظرات زیر برامون بنویسید.